تبلیغات
♥♥♥♥♥♥♥دانلودفیلم♥♥♥♥♥♥♥ - بشارت های در مورد امام زمان
♥♥♥♥♥♥♥دانلودفیلم♥♥♥♥♥♥♥
گفته بودم چو بیا یی غم دل با تو بگویم چه بگویم که غم از دل برود چون تو بیایی
امام مهدی (عج) در سخن پیامبر:
پیامبر اكرم (ص) می‌فرمایند: « ... خداوند از فرزندان حسین امامانی قرار داده است كه راه و روش و آیین مرا برپا می‌دارند. نهمین آنان قائم خاندان من « مهدی » امتم می‌باشد. او شبیه‌ترین مردمان به من است در سیما و گفتار كردار. پس از غیبتی طولانی و سرگردانی و سردرگمی مردم، ظاهر می‌شود آن‌گاه آیین خدا را آشكار می‌سازد. پس زمین را عدل و داد پر می‌كند پس از آن كه از ستم و بیداد لبریز شده باشد.
امام مهدی (عج) در سخن فاطمه (س)
جابر می‌گوید: خدمت حضرت فاطمه رفتم. لوحی نزد آن بانو نهاده بود كه در آن نام‌های امامان نوشته شده بود. ( از آن جمله درباره‌ی دوازدهمین امام چنین آمده بود ) پس از امام یازدهم ( امام حسن عسگری (ع) ) راه امامت را كامل می‌كنم با فرزندش كه رحمت برای همه‌ی جهانیان است. او ( امام دوازدهم ) دارای كمال موسی و شكوه عیسی و شكیبایی ایوب است. در زمان غیبت این امام، دوستان من ( دینداران راستین ) به مشكلات گرفتار شوند. آنان به حق دوستان منند ( چون در دینداری پایداری می‌كنند.) درود و رحمت خداوند بر آنان باد. آنان ( مردمان در دوران غیبت ) بی‌گمان هدایت‌شدگان و راه یافتگانند.
امام مهدی (عج) در سخن امام علی (ع)
اصبغ نباته كه از شاگردان و یاران آن حضرت است، می‌گوید: روزی نزد امیرمؤمنان (ع) رفتم، دیدم در فكر فرو رفته است و با انگشت بر زمین خط می‌كشد. گفتم: ای امیرمؤمنان! چه شده است كه در فكر فرو رفتید؟ امام فرمود: در مولودی می‌اندیشم كه از نسا من است و او « مهدی » است كه زمین را از عدل و داد پر می‌كند پس از آن‌كه از ستم و بیداد پر و لبریز شده باشد ... !
امام مهدی (عج) در سخن امام حسن (ع)
... ( امام ) قائم كه ( هنگام ظهورش )، حضرت عیسی از آسمان فرود می‌آید و پشت سر او نماز می‌گذارد، تولّدش از مردمان پنهان است و از چشم‌ها غایب می‌شود. او نهمین فرزند برادرم حسین است و فرزند بهترین زنان. عمری طولانی دارد و خداوند او را (‌در زمین ) آشكار می‌سازد در سیمای انسانی چهل ساله؛ تا همگان بدانند كه خداوند بر هر كاری قادر است.
امام مهدی (عج) در سخن امام حسین (ع)
اگر از دنیا یك روز ( بیش ) باقی نمانده باشد، خداوند آن روز را دراز گرداند تا مردی از فرزندان من قیام كند و زمین را از عدل و داد لبریز كند؛ پس از آن‌كه از ستم و ظلم پر شده باشد. این‌چنین از پیامبر شنیدم.
امام مهدی (عج) در سخن امام سجاد (ع)
... بی‌تردید، مردم زمان غیبت مهدی كه امامت او را باور دارند و منتظر ظهور اویند، از مردمان دیگر زمان‌ها برترند، چون خدای بزرگ به آنان عقل و درك و فهمی داده است كه غیبت برایشان چون ظهور است. خداوند آنان را، در آن زمان، هم‌پایه‌ی مجاهدان شمشیرزن زمان پیامبر (ص) قرار داده است و اینانند اخلاص‌گزاران واقعی و شیعیان راستین ما و دعوت‌كنندگان مردم به خدا ( و به دین خدا )، آشكار و پنهان.
امام مهدی (عج) در سخن امام باقر (ع)
محمدبن‌مسلم ( كه از شاگردان امام باقر و امام صادق (ع) است ) می‌گوید: از امام باقر (ع) پرسیدم درباره‌ی قائم كه هر گاه قیام كند، چه روشی در پیش می‌گیرد؟ امام فرمود: روش پیامبر را تا اسلام را حاكم سازد. گفتم: روش پیامبر چه بود؟ امام فرمود: آن‌چه در ( نظام‌ها و آیین ) جاهلیت بود، باطل كرد و عدالت را میان مردمان حاكم ساخت و چنین است (‌امام ) قائم (ع)؛ آن‌گاه كه قیام كند، آن‌چه را ( از راه و روش‌ها میان مردم ) در زمان پیش از ظهور رایج بوده است، زیر پا می‌نهد و آیین دادگری را برپا می‌سازد.
امام مهدی (ع) در سخن امام صادق (ع)
كسانی كه در حالت انتظار دولت قائم، از جهان در گذرند، مانند كسانیند كه در خدمت ( امام ) قائم باشند. امام، پس از این سخن مكثی كرد. سپس گفت: بلكه مانند كسانیند كه در ركاب ( امام ) مهدی شمشیر زده باشند. سپس گفت: نه به خدا سوگند، اینان مانند كسانیند كه در خدمت پیامبر به شهادت رسیده باشند. چشم به راه امر ( قیام و انقلاب ) امام خود باش؛‌ در هر شب و هر روز، زیرا كه خداوند در هر روز كاری كند و كاری، او از كاری دیگر باز ندارد ...
امام مهدی (عج) در سخن امام كاظم (ع)
... خداوند برای دوازدهمین ( امام ) از خاندان ما هر دشواری را آسان می‌گرداند، به دست او هر جبار و زورگوی سرسختی نابود می‌شود و هر شیطان سركشی نابود می‌گردد.
امام مهدی (عج) در سخن امام رضا (ع)
دعبل خزاعی ( شاعر نامدار شیعی ) می‌گوید: قصیده‌ی خود را در حضور امام رضا (ع) خواندم چون به این شعرها رسیدم، امامی از آل محمد (ص) به یقین خروج خواهد كرد، او به تأیید اسم اعظم الهی و بركت نصر آسمانی به پا می‌خیزد و حق و باطل را از هم جدا می‌كند و همه را بر شادخواری‌ها و كین‌توزی‌ها، كیفر می‌دهد. ( در این هنگام ) امام رضا (ع) به شدت گریست؛ آن‌گاه فرمود: « ای دعبل! روح‌القدس به زبان تو سخن گفته است. آیا می‌دانی این امام چه كسی خواهد بود؟ » گفتم: نه ( شخص او را نمی‌شناسم. ) لیكن شنیده‌ام كه امامی از شما خاندان پیامبر خروج می‌كند و زمین را از عدل و داد لبریز می‌سازد. امام رضا (ع) فرمود: « پس از من فرزندم محمد «‌ جواد » امام است. پس از محمد فرزندش علی، امام است. پس از علی ( هادی ) فرزندش حسن، امام است و پس از حسن ( عسگری )‌ فرزندش، حجت قائم خواهد بود. اوست كه در زمان غیبت ( مردمان ) چشم به راه اویند و در زمان ظهور همه مطیع او گردند. او زمین را پر از عدل و داد می‌كند؛ پس از آن‌كه پر از ظلم و ستم شده باشد ...
امام مهدی (عج) در سخن امام جواد (ع)
عبدالعظیم حسنی ( كه از یاران آن امام است ) می‌گوید: به امام جواد (ع) گفتم: امیدوارم كه شما قائم خاندان پیامبر باشی كه زمین را از عدل و داد آكنده می‌كند ... امام فرمود: همه‌ی ما قائم به امر خدای بزرگیم ... لیكن آن قائمی كه خداوند، به دست او زمین را از كافران و منكران پاك می‌گرداند و سراسر گیتی را از عدالت سرشار می‌سازد او كسی است كه تولّدش از مردم پنهان خواهد بود و خود او از چشم‌ها غایب می‌شود ...
امام مهدی (عج) در سخن امام هادی (ع)
امام پس از من، فرزندم حسین است و پس از حسن فرزندش ( امام ) قائم است كه زمین را از عدل و داد پر می‌كند پس از آن‌كه از ظلم و بیداد لبریز شده باشد.
امام مهدی (عج) در سخن امام حسن عسگری (ع)
سپاس خدایی را كه پیش از مرگم جانشینم را به من نمایاند، جانشینی كه شبیه‌ترین انسان‌ها به پیامبر است در خلقت و اخلاق. خداوند او را در دوران غیبت ( از بلاها ) حفظ می‌كند؛ سپس او را آشكار می‌سازد. او سراسر زمین را از عدالت پر می‌كند؛ پس از این‌كه از ظلم و ستم لبریز شده باشد.


درباره وبلاگ

توجه :برای باز شدن کامل وبلاگ از مرورگر فایر فوکس استفاده کنید .
مدیر وبلاگ : R DOLAT ABADI
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما این وبلاگ چطوره؟


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :